FAQ - Najczęściej zadawane pytania:

Czym jest GRACELAND Centrum Edukacji?

GRACELAND to centrum językowe typu non-profit z wyjątkowym podejściem do swego zadania. Pracujący tu nauczyciele koncentrują się na uczniu, nie na programie nauczania.

Dlaczego szkoła językowa GRACELAND jest taka tania?

Mamy wrażenie, że kursy językowe w Polsce stają się tak kosztowne, że przeciętny człowiek nie może ich zafundować ani sobie, ani swojej rodzinie. Wierzymy, że dziś życie ma wymiar bardziej globalny niż kiedykolwiek i ludzie potrzebują przystępnej oferty nauki języka, który ułatwi korzystanie z możliwości, jakie daje świat.

O co chodzi z tą rybą?

GRACELAND z dumą podkreśla, że jest CHRZEŚCIJAŃSKIM centrum edukacyjnym. Cały zespół uznaje za podstawową wartość pracę na najwyższym poziomie i wierzy, że taki jest chrześcijański standard służby innym.

Dlaczego GRACELAND nie korzysta z materiałów Cambridge, Longman czy Oxford?

Z prostej przyczyny. Nie korzystamy z nich, ponieważ wszyscy inni to robią. W GRACELAND chcemy zapewnić Państwu zupełnie unikatowe materiały dydaktyczne. Od klas jako środowisk nauki, po wykorzystywane pomoce naukowe, nie chcemy stwarzać kolejnego zwykłego programu językowego. Zespół GRACELAND używa takich materiałów, które rozwijają zdolność porozumiewania się a jednocześnie ubogacają osobiście pod względem “życiowym”. Oferujemy szeroką skalę umiejętności - od dokonywania rezerwacji przez telefon po wiedzę nt. bestsellerowych w świecie biznesu zasad zarządzania. Każda ścieżka edukacyjna została osobiście przeanalizowana i wybrana, a niektóre w całości napisane przez zespół GRACELAND. Wśród lektur znajdzie się Mark Twain, Daniel Defoe, John C. Maxwell, a nawet kilka tekstów wziętych z Biblii.

Dlaczego GRACELAND oferuje 90-minutowe zajęcia dla dorosłych i młodzieży?

Wiemy jak stresujące potrafią być dni. Często zanim zdołamy “rozwinąć żagle” na tyle, by móc czerpać przyjemność z zajęć, okazuje się, że czas już wychodzić. 90-minutowe grupy przeznaczone są dla dorosłych i starszej młodzieży i mają na celu ułatwić przyswajanie języka.

Jak można uczyć się od kogoś, kto nie mówi po polsku?

Wszyscy nauczyciele języka angielskiego GRACELAND to Native Speakers, ponieważ uważamy, że przyswajanie języka następuje przy całkowitym zaangażowaniu. Mając ponad 10-letnie doświadczenie w Polsce, GRACELAND odnosi udowodnione sukcesy przeprowadzając swoich uczniów od początków do etapu umiejętnego porozumiewania się - to wszystko zupełnie bez używania języka polskiego w klasie. Podkreślamy brytyjską odmianę angielskiego, aczkolwiek nasi trenerzy to Kanadyjczycy i Amerykanie.

Czy GRACELAND przygotowuje do egzaminów certyfikatowych?

Chociaż NIE oferujemy kursów przygotowawczych do certyfikatów i egzaminów, wielu naszych uczniów pomyślnie zdawało tak Maturę, jak i First Certificate in English (FCE) czy Certificate in Advanced English (CAE). Kontakt z Native Speakers pomaga opanować zaawansowane pojęcia i zasady językowe, używanie idiomów oraz swoisty “rytm” języka - jego prozodię.

Jeśli mają Państwo więcej pytań, jesteśmy do dyspozycji!
Kontakt: szkolazdusza@gmail.com